Maszty windsurfing

( ilość produktów: 10 )

Maszt do deski windsurfing pełni niezwykle istotną rolę przy uprawianiu tej dyscypliny, dlatego musi być wybierany z uwagą i dopasowany do reszty wyposażenia. Choć większość osób skupia się przede wszystkim na wyborze odpowiedniej deski oraz żagla, to dobór odpowiedniego masztu do danego żagla jest jednym z najważniejszych etapów kompletowania sprzętu. W naszym sklepie internetowym EnergySports oferujemy maszty łączące lekkość konstrukcyjną z wytrzymałością, sztywnością oraz responsywnością. Dzięki temu zapewniają niezapomniane wrażenia nawet dla najbardziej wymagających surferów. Dobrze pamiętać o tym, że najlepszy czy najdroższy żagiel  połączony z źle dobranym masztem będzie działać gorzej od tańszego, więc trzeba podjąć trafny wybór. 

Maszty do windsurfingu w ofercie EnergySports

Maszty można podzielić na trzy kategorie charakterystyki ugięcia - o mniej więcej równomiernym ugięciu na obu końcach Constant Curve​, maszty, w których górna część wygina się mocniej od dolnej, czyli Flex Top oraz z ugięciem, gdzie górna część jest mniej wygięta od dolnej, czyli Hard Top. Oferowane przez nasz sklep internetowy maszty Reptile Reverse posiadają podwójną charakterystyką części bazowej, której zmiana  umożliwia nie tylko dopasowanie jednego masztu do różnych żagli, ale też eksperymenty z samym ułożeniem żagla. Dla rekreacyjnych żagli i średnio zaawansowanych windsurferów polecane są maszty z zawartością od 60 do 80 % węgla, ale najbardziej wyczynowe żagle będą wymagały pełnowęglowych masztów 100 % carbon. Maszt windsurfing dwuczęściowy jest łatwiejszy w transporcie, jednak kosztem nieco niższej wytrzymałości w miejscu łączenia. Maszt dwuczęściowy windsurfing daje poczucie jednoczęściowej, karbonowej konstrukcji, eliminując problemy związane z  regulacją.

Najlepsze maszty windsurfingowe - jak wybierać?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że długość masztu musi być dopasowana do posiadanego modelu żagla, wówczas mamy pewność, że będą ze sobą odpowiednio współpracować. Wszystkie żagle zawierają informacje o sugerowanym maszcie, który należy zastosować, by układał się prawidłowo i posiadał odpowiedni profil.  Zbyt długi maszt jest zdecydowanie niekorzystny dla pracy całego pędnika, więc lepiej stosować nieco krótsze maszty, kompensując brakujące centymetry  przedłużkami, wtykanymi w podstawę masztu. Lepiej unikać błędu i decydować się niepotrzebnie na zakup dłuższego masztu, gdyż jego wymiary wydatnie ograniczą możliwość sprawnego korzystania z żagla. Warto też pamiętać, że wybierając maszt windsurfing, cena danego modelu  zależeć będzie między innymi od materiałów, z jakich jest wykonany - im większa zawartość włókien carbonu i kevlaru, tym maszt będzie bardziej reaktywny i lekki, niestety wraz z tym spada wytrzymałość na uderzenia i rośnie koszt zakupu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 275 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-02
Szybko i sprawnie na 5 gwiazdek
2024-02-23
Sklep Energy Sports skusił mnie tym, że oferował footstrapy Unifiber w znacznie lepszej cenie niż Easy Surfshop. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo sprawnie, produkty dobrze zapakowane do wysyłki.
pixel