Kamizelki asekuracyjne do sportów wodnych

( ilość produktów: 28 )

Czym kierować się, wybierając kamizelki asekuracyjne na wodę? Przede wszystkim oczywiście własnym bezpieczeństwem i podwyższeniem poczucia bycia asekurowanym przez dodatkowy element wyposażenia przy wywróceniu się na wodzie. Kamizelki asekuracyjne na wodę to sprzęt idealny dla osób, które mają umiejętności pływackie, określany jako osobisty środek asekuracyjny. W odróżnieniu jednak od tradycyjnych kamizelek ratunkowych, które mają za zadanie utrzymywać na wodzie osobę, nawet w momencie utraty przez nią przytomności, kamizelki asekuracyjne na wodę po prostu pomagają w utrzymywaniu się na powierzchni wody, ale osobom przytomnym i potrafiącym utrzymywać się samodzielnie na powierzchni wody. Warto przy tym zauważyć, że kamizelki asekuracyjne na wodę znacznie mniej ograniczają swobodę ruchów, niż kamizelki ratunkowe, są więc wyposażeniem dobrym dla osób uprawiających aktywne sporty wodne, jak kitesurfing czy windsurfing, a jednocześnie chcących wzmocnić swoje poczucie bezpieczeństwa przy często zdarzających się przy tych dyscyplinach upadkach do wody. Lekkie, wygodne, wypełnione najczęściej miękkimi i delikatnymi piankami, kamizelki asekuracyjne odznaczają się szerokimi wycięciami i bocznymi paskami pozwalającymi w komfortowy sposób przymocować je do ciała. W przypadku pływania z wysokim trapezem typu waist kamizelki asekuracyjne zaopatrzone są w dodatkowe mocowania na hak trapezowy zabezpieczające użytkowników przed przesuwaniem się kamizelki i wypadaniem jej przez głowę. W ofercie naszego sklepu znaleźć można szeroki asortyment kamizelek asekuracyjnych sprawdzonych marek dbających o wysoką jakość wykonania produkowanego przez siebie sprzętu i pełne bezpieczeństwo użytkowników. Znaleźć można więc w naszej ofercie m.in. kamizelki juniorskie, przeznaczone dla najmłodszych pasjonatów sportów wodnych, które dzięki odblaskom widoczne są z daleka i pozwalają systemem pasków odpowiednio dopasować kamizelkę do ciała dziecięcego. Dysponujemy także modelami kamizelek NP Surf High Hook umożliwiającymi pływanie z wysokim trapezem typu waist, zaopatrzonymi z przodu w hak pozwalający na unieruchomienie kamizelki, zabezpieczenie jej przed przesuwaniem się po ciele i spadaniem przez głowę. Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają odpowiednie atesty i spełniają standardy bezpieczeństwa w zakresie sportów wodnych. Dzięki współpracy tylko ze sprawdzonymi pod tym względem markami, jesteśmy pewni, że naszym klientom oferujemy tylko sprzęt wysokiej jakości, zabezpieczający przed nieszczęśliwymi wypadkami i pozwalający w pełni cieszyć się aktywnością na wodzie.

Kamizelki asekuracyjne do sportów wodnych - wybór odpowiedniego modelu

Wybór odpowiedniej kamizelki asekuracyjnej do SUP, windsurfingu lub kitesurfingu może zależeć od kilku czynników, w tym rodzaju aktywności, warunków pogodowych i własnych preferencji. Pamiętaj, że ważne jest, aby kamizelka była odpowiednio dopasowana do Twojego ciała i spełniała normy bezpieczeństwa.

  • SUP (Stand Up Paddleboarding) - wybierz kamizelkę z dużymi otworami na ramiona, co pozwoli na swobodę ruchu podczas wiosłowania. Dla SUP w warunkach zimowych, rozważ kamizelki asekuracyjne wodne z dodatkową izolacją termiczną.
  • Windsurfing - kamizelki piankowe są często wybierane ze względu na ich komfort i zdolność do utrzymania ciepła w zimnych warunkach.
  • Kitesurfing - kamizelka powinna być wysoce widoczna, aby zwiększyć bezpieczeństwo na wodzie. Rozważ kamizelkę asekuracyjną z mocnymi zapięciami, które utrzymają ją na miejscu, nawet w trakcie intensywnego kitesurfingu.

Zainteresowały Cię kamizelki asekuracyjne? Sklep Energy Sports posiada szeroki asortyment, który pozwoli Ci na odpowiedni wybór. Nie czekaj, sprawdź naszą ofertę i ciesz się sportem z zachowaniem bezpieczeństwa!

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Sklep Energy Sports skusił mnie tym, że oferował footstrapy Unifiber w znacznie lepszej cenie niż Easy Surfshop. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo sprawnie, produkty dobrze zapakowane do wysyłki.
2024-02-05
Wszystko ok, sprawnie i bez problemów
pixel