Kaski narciarskie - damskie, męskie

( ilość produktów: 55 )

Każdy sport należy uprawiać z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Jeżeli Twoją pasją jest szusowanie po ośnieżonych stokach, nie możesz zapomnieć o tak ważnym elemencie wyposażenia, jakim niewątpliwie jest kask narciarski. Prędkość w połączeniu ze śliską nawierzchnią to czynniki, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji (jak np. upadek) wymagających zastosowania profesjonalnych środków ochrony. Kaski do sportów zimowych mogą uchronić użytkownika przed urazem, trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet śmiercią.

Kaski narciarskie - rodzaje

Kaski do jazdy na nartach prezentują całą paletę kształtów i barw. By ułatwić wybór, przedstawiamy trzy zasadnicze grupy, do których należy większość kasków.

  1. Kask narciarski klasyczny - to rozwiązanie jest najczęściej spotykane na polskich i zagranicznych stokach. Doskonale chronią czaszkę i czoło, nie zawężają pola widzenia, a miękkie nauszniki nie ograniczają zbytnio natężenia dźwięków wpadających do ucha. Kaski klasyczne to wybór idealny zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i w przypadku jazdy na bardziej zaawansowanym poziomie.
  2. Kask narciarski z twardym uchem - prócz ochrony czaszki i czoła zabezpiecza również uszy oraz (w niektórych przypadkach) szczękę. Rozwiązanie dedykowane osobom preferującym szybką i agresywną jazdę. Tego typu kask, jako że nie posiada możliwości regulacji, musi być dobrany z bardzo wielką starannością.
  3. Kask narciarski z szybą - od pewnego czasu to dość kosztowne rozwiązanie na stałe zagościło na polskich stokach. Kaski z szybą zapewniają kompleksową ochronę głowy i są bardzo chętnie wybierane przez osoby noszące okulary.

Kaski narciarskie - oferta

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bardzo szeroki wybór kasków od najbardziej rozpoznawalnych producentów, takich jak Bollé, Cebe, Head, Cairn oraz K2. Kaski narciarskie męskie stanowią bardzo dużą część asortymentu. Podobnie jak kaski narciarskie damskie, zaprojektowane z myślą o kobiecej anatomii i dostępne w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych. W ENERGYSPORTS znajdziesz też pozycje przygotowane z myślą o najmłodszych, niezwykle trwałe, doskonale amortyzujące uderzenia.

Jak dopasować kask narciarski?

Właściwy dobór kasku ma fundamentalne znaczenie dla zabezpieczenia głowy w czasie upadku. Dopasowanie składa się z kilku etapów, wśród których można wyróżnić:

  • Dokładny pomiar obwodu głowy - pomiaru dokonujemy w najszerszym miejscu za pomocą centymetra krawieckiego. Zwykle taśmę przykłada się około 1 cm nad linią brwi. Otrzymana wartość w centymetrach to rozmiar kasku danego producenta (np. 53-55).
  • Dopasowanie paska pod brodą - wybrany kask należy założyć i po zapięciu paska poruszać głową na boki oraz w przód i w tył. Pasek nie powinien powodować ucisku a kask nie może się przesuwać. Nadmierny ucisk powodujący dyskomfort to znak, że kask jest za mały.
  • Dobranie odpowiednich gogli - jeśli decydujesz się na kask bez gogli, upewnij się, że gogle, których aktualnie używasz, będą kompatybilne z nowym kaskiem. Pomiędzy tymi dwoma elementami dopuszczalna jest tylko niewielka szczelina. To zapewni ochronę zarówno przed mrozem, jak i przed wiatrem.

Kaski narciarskie - sklep

ENERGYSPORTS ma dla Ciebie profesjonalne kaski oferujące możliwość regulacji, zaprojektowane z uwzględnieniem wentylacji i komfortu noszenia. Atrakcyjne wykończenie sprawia, że każdy użytkownik bez względu na upodobania znajdzie model, który zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 271 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Towar szybko wysłany. Dobry kontakt ze sprzedawcą. Towar bardzo dobrze zapakowany. Polecam sklep.
2024-02-27
Dostawa szybka, bezproblemowa!
pixel