Deska SAFE SUP EASY RIDE FLY 10'6 White/Blue
- Pompowana deska typu Allround. Doskonała dla początkujących i lubiących pływanie rekreacyjne. Waga: tylko 9,5 kg !
MODEL - EASY RIDE FLY 10'6 "
DŁUGOŚĆ - 320 cm / 10'6"
SZEROKOŚĆ - 82 cm / 32 "
GRUBOŚĆ- 15 cm / 6"
WYPORNOŚĆ- 265 litrów
WAGA- 9,5 kg +/- 10%
KOLOR- White/Yellow
WAGA RIDERA- do 140 kg
Deska typu FLY, jest to nowa technologia, która sprawia, że deska jest lżejsza aż o 35% przy utracie jedynie 5% sztywności.
Zestaw zawiera:
- Deskę Safe SUP Easy Ride FLY 10'6
- plecak,
- zestaw naprawczy zawierający łatki klej oraz klucz do zaworu,
- pompkę duble action Safe SUP
- centralny wyjmowany fin (slide in),
- regulowane wiosło
Dwie warstwy materiału ze specjalnym uwzględnieniem burt desek.
W procesie budowanie desek SAFE SUP łączone są 2 warstwy materiałów. Deska, ukształtowana wewnątrz tysiącami włókien Drop Stitch, jest pokryta warstwą stopionego kleju PVC a następnie kolejną warstwą tworzącą bardzo solidną powłokę zewnętrzną. Na koniec instaluję się antypoślizgowy pokład i finy. W całym procesie szczególną uwagę poświęcamy burtom, wiedząc że jest to newralgiczny punkt, na jaki oddziałuje największe ciśnienie.
Finy w deskach SAFE SUP
Nasze deski są wyposażane w potrójny zestaw finów, dwoma krótkimi zamocowanymi równolegle na stałe i ruchomym finem centralnym, mocowanym systemem Pin Lock. Taki układ finów zapewnia odpowiednią sterowność deski i właściwe trzymanie kursu podczas wiosłowania. Wyjmowany fin centralny zapobiega jego uszkodzeniu podczas zwijania deski.
GRUBOŚĆ POMPOWANYCH DESEK SAFE SUP
Wysokość burty deski ma ścisły związek z kształtem i sztywnością. Grubsza deska daje lepszą sztywność deski ale też wpływa na jej charakterystykę. Dlatego budujemy deski zapewniające maksymalną sztywność przy danej grubości.
11cm (4') – idealna grubość desek zorientowanych na bycie lekkimi i bardzo zwrotnymi. Niskie burty są kluczowe aby sterować deską maksymalnie szybko. Stosowane najczęściej w deskach wave i cross.
15cm (6') – idealna grubość desek zorientowanych na bycie stabilnymi i szybkimi. Taka grubość gwarantuje dużą sztywność i stabilność, pozwala na dużą ładowność (obciążenie) deski i, dzięki uzyskanej dużej wyporności, zmniejsza opory wody podczas płynięcia. Stosowane najczęściej w deskach touring, race i rekreacyjnych.